





– Vår nye kaffemaskin bidrar til de globale målene samtidig som den gir våre kolleger en topp kopp kaffe. Da vi kjøpte maskinen bidro vi direkte til et byggeprosjekt i Etiopia for rent drikkevann, og for hver kilo kaffe vi kjøper, bidrar vi til utdanningsfasiliteter for unge mennesker i Uganda, forteller Ulrika Holmgren, seniorrådgiver for Smarte Byer & Samfunn hos Smart Innovation Norway.
Sammen med kurs- og konferanseansvarlig Ketil Thomsen er hun hjernen og pådriveren bak initiativet.
– Det er morsomt å hente kaffe nå, fordi displayet på maskinen viser hvilke bærekraftsmål man bidrar til mens kaffen lages til. Det minner oss hver dag om hva som er viktig, sier Holmgren (bildet).
Ideen oppstod da hun var på besøk hos en av selskapets samarbeidspartnere og ble forelsket i deres kaffemaskin. Da Smart Innovation Norways gamle maskin ikke lenger virket,
Lese hele artikkelen til Smart Innovation Norway her…